shield-tips-tricks-pl
cut-the-cord-with-plex-pl
Torment: Tides of Numenera


Torment: Tides of Numenera - graj na urządzeniach SHIELD w usłudze GeForce NOW!

By Steve Klett - Tue, Mar 14, 2017

Uwaga wszyscy fani gier RPG: niecierpliwie wyczekiwany tytuł Torment: Tides of Numenera ma dzisiaj swoją światową premierę, a my udostępniamy go dla Was w usłudze GeForce NOW - możecie grać od razu, na urządzeniach SHIELD.

Mający swoje początki w serwisie Kickstarter, tytuł Tides of Numenera to duchowy spadkobierca gry Planescape Torment z 1999 roku, która powszechnie uważana jest za jedną z najlepszych gier RPG wszech czasów. Co więcej, za powstanie gry Tides of Numenera odpowiedzialne jest założone przez Briana Fargo studio InXile Entertainment, które ma na swoim koncie udane kampanie crowdfundingowe tytułów Wasteland 2 i The Bard’s Tale IV, a w skład jego zespołu projektowego wchodzą utalentowani weterani ze świata RPG.

Jeśli jesteś miłośnikiem gier RPG, a te rekomendacje z jakichś powodów Cię nie przekonały, weź pod uwagę to: Zespół InXile dołożył wszelkich starań, aby na praktycznie każdym etapie produkcji gry Tides of Numenera’s łamać konwencje i unikać oklepanych frazesów. Rezultatem jest gra, która powinna oferować nowy rodzaj rozgrywki RPG.

Torment: Tides of Numenera - Play it on SHIELD with GeForce NOW!

Zacznijmy od tego, że nie wcielasz się w rolę przypadkowego, nieznanego bohatera będącego ostatnią nadzieją ludzkości w walce ze złem. Nie musisz ratować świata. Zamiast tego, musisz odkryć swoje miejsce w tym świecie i odpowiedzieć na podstawowe pytanie, jakie stawiane jest w tej grze: jaki jest sens życia?

Napisz swoją własną historię w grze RPG Torment: Tides of Numenera

Akcja gry toczy się w odległej o miliard lat przyszłości, w Dziewiątym Świecie Numenera - uniwersum znanym ze stołowej gry RPG autorstwa Monte Cooka, z której zaadaptowano główne zasady rozgrywki. Niezliczone cywilizacje przychodzą i odchodzą, a świat znajduje się w okresie odpowiadającym średniowieczu i składa się głównie z prostych osiedli otoczonych przez tajemnicze relikty z przeszłości.

Torment: Tides of Numenera - Play it on SHIELD with GeForce NOW!

Wcielasz się w postać Ostatniego Porzuconego, będącego ostatnim "naczyniem" dla świadomości starożytnego człowieka, znanego jako Pan Wcieleń, który odkrył sposób wykorzystania reliktów do osiągnięcia swego rodzaju nieśmiertelności poprzez opuszczenie swojego ciała i odrodzenie się w nowym. Człowiek ten nie wie jednak, że każde ciało, które pozostawiał, mogło wytworzyć swoją własną świadomość, a na przestrzeni lat "spłodził" wiele takich istnień.

Proces ten zwrócił w końcu uwagę potężnej istoty, znanej jako Rozpacz, która zamierza zlikwidować Pana Wcieleń i wszystkich Porzuconych - w tym również i Ciebie. Wyruszasz w podróż, mając nadzieję ponownie zjednoczyć się ze swoim stwórcą, powstrzymać Rozpacz i poznać sens swojego istnienia.

Torment: Tides of Numenera - Play it on SHIELD with GeForce NOW!

Ten filozoficzny dylemat napędza główne elementy rozgrywki, skupiającej się bardziej na fabule, bohaterze i podejmowanych przez niego wyborach, niż na wymachiwaniu mieczem i walce. Rozmowa ma znaczenie... ogromne. Bohaterowie będą pamiętać, co do nich mówiłeś, a wybory dokonywane przez Ciebie w rozmowach mogą odblokować lub zablokować na stałe nowe misje, a także ułatwić, bądź utrudnić Ci postęp w grze. Próbkę tej mechaniki rozgrywki znajdziesz w poniższym interaktywnym filmie YouTube.

Zespół projektowy spędził sporo czasu na doskonaleniu systemu dialogów, aby zapewnić Wam więcej możliwych opcji w zakresie rozwiązywania danego zadania. Jeśli zechcesz, całą grę możesz przejść wykorzystując strategię perswazji, przymusu, zastraszania, zaufania lub podstępu. Jeśli oczekujesz walki, będziesz mógł wziąć udział w pojedynkach, jednak jest ich tutaj mniej niż we współczesnych grach RPG, a nacisk położono bardziej na rozbudowaną i złożoną mechanikę gry.

Tytuł Torment: Tides of Numenera oferuje nowe spojrzenie na system walki w grach RPG

Turowy system walki został zaprojektowany na wzór stołowej wersji gry. Możesz walczyć ze swoimi przeciwnikami, unikać ich lub odwracać ich uwagę, a także wykorzystywać elementy otoczenia do osiągnięcia przewagi. Pojedynki mogą również być prowadzone na czas, co dodatkowo podnosi napięcie. Porażka niekoniecznie musi oznaczać śmierć - tytuł ten niejednokrotnie zmusi Cię do załadowania zapisanego stanu gry. Porażka oznacza po prostu, że rozpoczniesz nową drogę, a prawie wszystkie drogi doprowadzą Cię w końcu do ostatecznego celu.

Torment: Tides of Numenera - Play it on SHIELD with GeForce NOW!

Podczas rozgrywki będziesz zdobywać punkty doświadczenia, które możesz wykorzystywać do rozwijania podstawowych cech swojej postaci, takich jak siła, szybkość oraz inteligencja. Zbierając doświadczenie będziesz mógł zdobywać kolejne poziomy swojego bohatera oraz odblokowywać nowe umiejętności i wzmocnienia, które mogą zwiększać Twoje szanse na zablokowanie śmiertelnego ciosu, przechytrzenie przeciwnika siłą perswazji itp.

Torment: Tides of Numenera - Play it on SHIELD with GeForce NOW!

Możesz również zwerbować do trzech towarzyszy, którzy pomogą Ci w Twoich misjach. Będziesz ich kontrolował niezależnie podczas poszczególnych pojedynków i zyskasz dostęp do ich unikalnych umiejętności, które okażą się kluczowe podczas pokonywania trudnych przeciwników lub pozyskiwania informacji od wyjątkowo niechętnych do współpracy bohaterów niezależnych.

“Jakie znaczenie może mieć jedno życie?” Dowiedz się tego w grze Torment: Tides of Numenera!

Aby zagrać, przejdź do zakładki GeForce NOW w aplikacji SHIELD Hub: Tytuł Torment: Tides of Numenera będzie widoczny w kategorii Nowości w usłudze GeForce NOW. Jeśli właśnie zakupiłeś nowe urządzenie NVIDIA SHIELD TV, otwórz aplikację NVIDIA Games (dostępna z poziomu ekranu głównego) i uruchom grę, wyszukując ją w kategorii "Nowości w usłudze GeForce NOW".

Torment: Tides of Numenera - Play it on SHIELD with GeForce NOW!

Tytuł ten możesz kupić w cenie 44,99 €, co uprawni Cię do nielimitowanego strumieniowania i zagwarantuje dostęp do cyfrowego kodu Steam, umożliwiającego pobranie cyfrowego egzemplarza gry.

Torment: Tides of Numenera - Play it on SHIELD with GeForce NOW!

GeForce NOW to pierwsza na świecie usługa gamingu w chmurze, która umożliwia strumieniowanie gier PC w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Subskrybenci usługi mogą cieszyć się dostępem do kolekcji ponad 100 gier dostępnych na żądanie, a także możliwością kupowania nowych tytułów, w które mogą grać od razu. Subskrypcja jest dostępna bezpłatnie przez pierwszy miesiąc, a następnie za jedyne 9,99 EUR miesięcznie.

Jeśli nie posiadacie jeszcze takiego sprzętu, kupcie urządzenie NVIDIA SHIELD TV już dziś.