tomb-raider-on-shield-pl
torment-tides-of-numenera-on-shield-pl
NVIDIA SHIELD - Porady i wskazówki


NVIDIA SHIELD - Porady i wskazówki

By William O'Neal - Wed, Mar 8, 2017

Zatem wreszcie nabyłeś swoje upragnione urządzenie NVIDIA SHIELD TV. Oprócz strumieniowania treści w rozdzielczości 4K oraz korzystania z naszej stale rosnącej kolekcji gier, chciałbyś również, aby Twoja konsola SHIELD była najpotężniejszym na rynku urządzeniem do strumieniowania. Cóż, kochamy urządzenie SHIELD i cieszymy się nim każdego dnia. Zdecydowaliśmy się zatem stworzyć poradnik dotyczący tego, w jaki sposób możecie wykorzystać pełnię możliwości swoich urządzeń SHIELD TV. Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do grona szczęśliwych posiadaczy urządzenia SHIELD, na co jeszcze czekasz? Kup urządzenie SHIELD TV już dziś!

Customize the Home Screen and Recommendation Row

Customize the Home Screen and Recommendation Row

Personalizuj ekran główny i pasek rekomendacji

Możesz łatwo dostosować sposób wyświetlania aplikacji na ekranie głównym Twojego urządzenia SHIELD. Po prostu kliknij i przytrzymaj jedną z ikon aplikacji, a wyświetli się powyższy ekran. Możesz następnie wybrać aplikację i przenieść ją w dowolne miejsce. Gdy umieścisz aplikację w wybranym miejscu, wciśnij ponownie przycisk Select. Kiedy skończysz porządkować aplikacje, po prostu wybierz opcję "Koniec" (Done).

Możesz także personalizować pasek rekomendacji. Są to aplikacje widoczne w górnej części ekranu głównego. Możesz wybierać aplikacje, które będą tam widoczne. Nie interesują Cię rekomendacje z serwisu YouTube? Możesz je w prosty sposób wyłączyć. Aby to zrobić, przejdź do zakładki Ustawienia i wybierz opcję Ekran główny. Następnie wybierz opcję Pasek rekomendacji. W tym miejscu wyświetlona zostanie lista Twoich zainstalowanych aplikacji. Po prostu zaznacz / odznacz poszczególne aplikacje, aby dodać lub usunąć je z Paska rekomendacji.

Get Friendly With the Quick App Switcher.

Zaprzyjaźnij się z funkcją Quick App Switcher

Z funkcji Quick App Switcher możesz skorzystać poprzez dwukrotne wciśnięcie przycisku Home. Po uruchomieniu funkcji Quick App Switcher (zobacz powyżej) możesz z łatwością otworzyć jedną z najczęściej używanych aplikacji lub ją zamknąć.

Up Your Storage Game

Up Your Storage Game

Up Your Storage Game

Zwiększ ilość dostępnej pamięci

Najlepszym sposobem na rozbudowanie pamięci Twojego urządzenia SHIELD jest użycie dysku USB 3.0 lub zewnętrznego dysku twardego. Konfiguracja jest prosta. Podłącz dysk USB 3.0 lub zewnętrzny dysk twardy i wybierz opcję "Ustaw jako pamięć wewnętrzna", aby sformatować pamięć urządzenia. Następnie wybierz opcję "Przenieś teraz", aby ukończyć konfigurację. (Czynność ta jest niezbędna, aby skonfigurować nowy nośnik pamięci, jako pamięć wewnętrzną. Spowoduje to przeniesienie danych z pamięci wewnętrznej na Twój nowy nośnik pamięci.) Jeśli postanowiłeś rozbudować pamięć swojego urządzenia, zapoznaj się z tą listą rekomendowanych nośników pamięci USB (w języku angielskim).

Poznaj swój kontroler SHIELD

Twój kontroler SHIELD oferuje mnóstwo niesamowitych funkcji. Wbudowany mikrofon do obsługi komend i wyszukiwania głosowego. Stereofoniczne gniazdo słuchawkowe typu jack 3,5 mm z obsługą funkcji rozmów głosowych. Zapewniający ponad 60 godzin pracy akumulator z funkcją ładowania, a także gniazdo micro-USB i kabel USB do ładowania akumulatora. Kontroler SHIELD współpracuje zarówno z urządzeniem SHIELD TV, jak i tabletem SHIELD. Po podłączeniu za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB, jest również kompatybilny z opartymi na systemie Windows komputerami PC. Aby skorzystać z tej funkcjonalności, będziesz potrzebował urządzenia SHIELD w celu aktualizacji oprogramowania sprzętowego kontrolera.

Control Your AV Setup with the SHIELD Controller or Remote with HDMI CEC.

Control Your AV Setup with the SHIELD Controller or Remote with HDMI CEC.

Obsługuj swój odbiornik AV przy pomocy kontrolera SHIELD lub pilota SHIELD z obsługą funkcji HDMI CEC

Najlepszą metodą obsługi Twojego systemu AV (niezależnie od tego, czy jest to soundbar, czy też odbiornik) jest skorzystanie z funkcji HDMI CEC. Po skonfigurowaniu ustawień HDMI CEC na swoim urządzeniu SHIELD, możesz używać kontrolera i pilota SHIELD do obsługi większości funkcji Twojego telewizora lub systemu AV. Możesz także wykorzystać uniwersalny pilot lub pilot od swojego systemu AV do obsługi niektórych funkcji swojego urządzenia SHIELD. Przejdź do zakładki Ustawienia, następnie Wyświetlanie i Dźwięk. Tutaj do dyspozycji będziesz miał opcje Sterowanie zasilaniem (CEC TV wł./wył.) oraz Regulacja głośności (CEC). Zalecamy włączenie obu tych funkcji.

Użyj swojego kontrolera lub nadajnika podczerwieni pilota do obsługi swojego urządzenia SHIELD

Przejdź do zakładki Ustawienia, a następnie Wyświetlanie i dźwięk. W tym miejscu należy wybrać opcję Sterowanie zasilaniem lub Regulacja głośności. Następnie wybierz opcję Konfiguracja IR telewizora i postępuj zgodnie z instrukcjami. W ten sposób będziesz mógł sprawdzić, czy Twój telewizor, soundbar lub odbiornik AV obsługuje tę funkcję. Należy powtórzyć powyższe czynności w przypadku każdego konfigurowanego urządzenia.

Obsługuj swoje urządzenie SHIELD TV przy pomocy Logitech Harmony Hub

Oparte na rozwiązaniu Harmony Hub piloty firmy Logitech mogą obecnie służyć do obsługi urządzenia SHIELD TV za pośrednictwem Bluetooth. Jest to ogromny postęp w stosunku do oryginalnego rozwiązania opartego na podczerwieni, które wymagało, aby między hub'em, a urządzeniem SHIELD nie znajdowały się żadne przeszkody. Dzięki technologii bluetooth, możesz teraz schować swoje urządzenie SHIELD lub Harmony Hub w szafce RTV, nie martwiąc się o jakość połączenia. Dodatkowo, sterowanie w oparciu o tę technologię jest bardziej precyzyjne niż w przypadku podczerwieni. Kliknij w ten odnośnik (w języku angielskim), aby rozpocząć.

Odtwarzaj / wstrzymaj odtwarzanie przy użyciu Pilota SHIELD

Jeśli odtwarzasz muzykę lub filmy i chcesz wstrzymać odtwarzanie, wystarczy że dwukrotnie dotkniesz suwaka do regulacji głośności. Jeśli zechcesz wznowić odtwarzanie, po prostu ponownie dotknij dwukrotnie suwaka do regulacji głośności. Jest to przydatna sztuczka, jeśli słuchasz muzyki w tle, korzystając z aplikacji Spotify lub oglądasz filmy w Google Play i chcesz wstrzymać odtwarzanie bez konieczności otwierania aplikacji.

Jak strumieniować do serwisu Twitch

Wciśnij i przytrzymaj przycisk Home, a wyświetli się nowy ekran z trzema opcjami do wyboru - Nagrywanie, Transmitowanie i Zrzut ekranowy (zobacz powyżej). Funkcja Zrzut ekranowy spowoduje przechwycenie obrazu, który oglądałeś w momencie otwarcia tego menu. Funkcja Nagrywanie umożliwia Ci rejestrowanie przebiegu Twojej rozgrywki lub innych czynności wykonywanych na urządzeniu SHIELD. Jedną z najciekawszych funkcji urządzenia SHIELD jest możliwość strumieniowania przebiegu swojej rozgrywki w serwisie Twitch. Wybór opcji Transmitowanie spowoduje otwarcie aplikacji Twitch, dzięki czemu wszyscy Twoi wierni fani będą mogli podziwiać, jaki jesteś przebiegły w grze Ultimate Chicken Horse. Aby korzystać z tej funkcji, musisz założyć konto Twitch.

Podłącz swoje urządzenie SHIELD do pamięci sieciowej

Otwórz zakładkę Ustawienia i wybierz opcję Pamięć i resetowanie. Następnie wybierz opcję Pamięć sieciowa. W tym miejscu zobaczysz listę dostępnych urządzeń sieciowej pamięci masowej. Wybierz swoje urządzenie NAS, a następnie Połącz jako zarejestrowany użytkownik. Po wprowadzeniu nazwy użytkownika i hasła, będziesz mógł rozpocząć korzystanie z tej funkcji. Skonfigurowana sieć będzie teraz widoczna na liście Sieciowej pamięci masowej. Jeśli masz dużą kolekcję zdjęć i filmów, jest to najprostszy sposób przeglądania ich na urządzeniu SHIELD. Możesz również skorzystać z zainstalowanej fabrycznie na urządzeniu SHIELD aplikacji Plex Media Server i udostępniać treści na swoim telefonie, tablecie lub komputerze PC w dowolnym miejscu na świecie.

Podłącz swoje urządzenie SHIELD do komputera PC

Być może będziesz chciał przesyłać dane między swoją konsolą SHIELD TV, a innym urządzeniem - zwłaszcza, jeśli podłączyłeś do niej duży dysk twardy USB ze swoją kolekcją muzyki i filmów. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest połączenie się ze swoim urządzeniem SHIELD za pomocą komputera PC w sieci lokalnej. Aby włączyć tę funkcję, otwórz ustawienia swojego urządzenia SHIELD, następnie przejdź do zakładki Pamięć i resetowanie oraz włącz opcję "Za pośrednictwem sieci lokalnej". Znajdziesz tutaj adres IP swojego urządzenia SHIELD, a także nazwę użytkownika i hasło. Otwórz na swoim komputerze eksplorator plików i wprowadź adres IP, nazwę użytkownika i hasło swojego urządzenia SHIELD. Będziesz miał pełny dostęp zarówno do pamięci wewnętrznej urządzenia SHIELD, jak i zewnętrznej*. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej funkcji, kliknij w ten odnośnik (w języku angielskim). *W ten sposób możesz przeglądać treści zapisane w sieciowej pamięci masowej, jednak nie możesz kasować, modyfikować, ani zapisywać treści ze swojego komputera PC.

Turn off Wi-Fi Scanning

Turn off Wi-Fi Scanning

Wyłącz skanowanie Wi-Fi

Począwszy od wersji Jellybeam, w systemie Android wprowadzono funkcję, która powoduje, że urządzenie SHIELD NIEUSTANNIE wyszukuje nowe sieci Wi-Fi. Choć zapewnia to bardziej precyzyjne informacje na temat lokalizacji, to nie każdy potrzebuje takiej funkcji lub po prostu nie chce z niej korzystać. Aby wyłączyć ciągłe skanowanie Wi-Fi, przejdź do zakładki Ustawienia, a następnie Sieć. Znajdź opcję "Skanowanie zawsze włączone" i odznacz ją.

Jeśli nie posiadacie jeszcze takiego sprzętu, kupcie urządzenie NVIDIA SHIELD TV już dziś.