cut-the-cord-with-plex-pl
shield-android-update-September2018-pl
YouTube 360 Video trafia na urządzenia SHIELD


YouTube 360 Video trafia na urządzenia SHIELD

By William O'Neal - Mon, Jul 24, 2017

Aplikacja YouTube, która dała się poznać z najlepszej strony na SHIELD TV, otrzymała duże uaktualnienie, które niebawem trafi na Twoje urządzenie SHIELD. Aktualizacja rozpoczęła się dzisiaj, przynosząc mnóstwo zmian.

Aktualizacja aplikacji YouTube na SHIELD Android TV

YouTube 360 Video trafia na urządzenia SHIELD

Na targach CES 2017 ogłosiliśmy że wideo 360° trafi na Twój telewizor z urządzeniem SHIELD, zapewniając intuicyjne sterowanie tym samym kontrolerem, który Twój SHIELD dostał w zestawie. Teraz, wraz z najnowszą aktualizacją, ta pożądana funkcja trafia na najszybszy na świecie odtwarzacz mediów. Wsparcie dla wideo 360° było tradycyjnie ograniczone do klipów już stworzonych i edytowanych, jednak teraz obsługiwać ono będzie także media nadawane na żywo.

Elegancki interfejs użytkownika

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz po uruchomieniu YouTube na urządzeniu SHIELD jest uporządkowanie menu nawigacyjnego po lewej. Zespół YouTube zdecydował się usunąć całą listę subskrypcji kanałów, co ogromnie upraszcza całe doświadczenie. Po schowaniu menu nawigacyjnego zobaczymy kolumnę ikon na półprzezroczystym tle. Przewijając je znajdziemy slajdy opisujące podświetlone opcje.

Aktualizacja aplikacji YouTube na SHIELD Android TV

Kwestią, która wzbudziła spore zainteresowanie, było ułatwienie określenia, kto jest zalogowany. Przez aktualizacją najprościej było to ustalić poprzez rekomendacje: Wszyscy klikaliśmy Historię z myślą – gdzie są te wideo? No cóż, wraz z tą aktualizacją zalogowane konto jest wyświetlane na samej górze.

Aktualizacja aplikacji YouTube na SHIELD Android TV

Trzymamy się dalej ulepszania doświadczenia użytkownika. Właściciele urządzeń SHIELD docenią przeprojektowany interfejs, który sprawia, że ich wybory są łatwiejsze. Nowa, uaktualniona skórka wyróżnia się nieco ciemniejszymi cieniami w tle i korzysta z białego tła do podkreślenia wybranych elementów.

Dodatkowo na górze ekranu startowego wyświetlany jest wiersz z interesującymi nas dziedzinami. Znajdziemy tu indywidualne rekomendacje jak również programy z YouTube Red Original. Za nimi trafimy na szerszą tematykę, m.in. Gry, Kulinaria czy Wizaż.

Pełnoekranowe wideo

Jako że w YouTube chodzi przede wszystkim o wideo, cieszy nas, że ulepszeniom poddano także odtwarzacz wideo i interfejs wyszukiwania. Zniknął ten duży czerwony pasek kontrolny, dzięki czemu widać będzie większą część oglądanej treści. Zespół YouTube uaktualnił też funkcję automatycznego odtwarzania, dzięki czemu kolejne wideo nie zacznie być wyświetlane od razu, lecz po pięciu sekundach. Ta pauza pozwala na wybranie wideo, które Tobie odpowiada, a nawet wstrzymanie odtwarzania. Możesz też oczywiście wyłączyć automatyczne odtwarzanie.

Aktualizacja aplikacji YouTube na SHIELD Android TV

IW poprzednich wersjach aplikacji YouTube na urządzeniach SHIELD występowały przyciski, które pozwalały przechodzić w przód i w tył oglądanego wideo. W nowej wersji zastąpiono je przyciskami Następny/Poprzedni. Wybierając je zobaczysz miniaturkę oglądanego wideo, pokazującą to, czego można się spodziewać w nowym miejscu – tak samo, jak to jest w innych aplikacjach streamingowych, takich jak Netflix czy Hulu. Dodatkowo przyciski polubienia lub odlubienia wideo, umieszczone wcześniej pod dużym, czerwonym paskiem kontrolnym, zostały ukryte – dostęp do nich uzyskasz wybierając przycisk Więcej opcji.

Aktualizacja aplikacji YouTube na SHIELD Android TV

Na koniec zmieniono całkowicie ekran Ustawień. Zespół YouTube zastąpił siatkę małych kafli rzędem dużych kafli, które rozwijają się na prawo, gdy przemieszczasz się przez menu.

Tak więc masz już tę aktualizację. Fanów YouTube niewątpliwie ucieszy wiele zmian w doświadczeniu użytkownika, które ona przyniosła. A jeśli jeszcze nie dołączyłeś do rodziny użytkowników urządzeń SHIELD, to co Cię jeszcze wstrzymuje? Już dziś spraw sobie urządzenie strumieniujące NVIDIA SHIELD TV NVIDIA SHIELD TV.