deus-ex-human-revolution-pl
haptic-feedback-comes-to-shield-pl
Kodi v17.0 „Krypton” wyposażono w sporo nowych i ekscytujących funkcji


Kodi 17.0 „Krypton” wyposażono w sporo nowych i ekscytujących funkcji

By William O'Neal - Wed, Feb 8, 2017

Centrum multimedialne Kodi, znane wcześniej jako XBMC Media Center, to jedna z najpopularniejszych aplikacji dla urządzeń SHIELD. To otwarta, wieloplatformowa platforma programowa do odtwarzania multimediów oraz centrum rozrywki, które z powodzeniem przywędrowało z domeny systemów HTPC (Home Theatre PC) na platformę Android TV.

Dla tych, dla których Kodi jest czymś nowym – jest to po prostu darmowa aplikacja, centrum multimedialne, która pozwala użytkownikom strumieniować programy TV, filmy, obrazy, muzykę i inne cyfrowe media z lokalnych lub sieciowych nośników, jak również z internetu. Mimo, że może to wyglądać na mocno skomplikowane, gdy nas zapytasz, czym jest Kodi, po prostu powiemy, że „oprogramowania Kodi to bezsprzecznie jeden z najlepszych sposobów strumieniowania WSZYSTKIEGO na Twoje urządzenie NVIDIA SHIELD TV”.

Oczywistym pozostaje fakt, że dzięki urządzeniu SHIELD TV, firma NVIDIA zbudowała najlepsze dostępne rozwiązanie typu „Kodi box”. Chwaląc się najwyższą wydajnością spośród wszystkich programowych odtwarzaczy strumieniujących wideo, natywnie obsługując rozdzielczość 4K i tryb HDR, oprogramowanie Kodi 17.0 „Krypton” jest jeszcze doskonalsze.

Zupełnie nowe skórki i interfejs przeglądarkowy

W marcu zeszłego roku zespół Kodi ogłosił, że planuje zmianę skórki „Confluence“, która służyła za domyślną skórkę od 2009 roku! Wersja 17.0 „Krypton” oprogramowania Kodi wita nas nowymi domyślnymi skórkami „Estuary” i „Estouchy” (z obsługą dotyku). Ten nowoczesny interfejs użytkownika został opracowany od zera na potrzeby rozrywki w salonie z dużym telewizorem. Obsługa Kodi poprzez pilota jest teraz intuicyjna jak nigdy wcześniej, a zamiast prostego tła zobaczysz dynamiczne tapety, zmieniające się w trakcie przeglądania kolekcji filmów i muzyki.

Zupełnie nowe skórki i interfejs przeglądarkowy

Urządzenie SHIELD TV nawet się nie zająknie wyświetlając tę wspaniałą grafikę na Twoim telewizorze 4K. Cztery razy szybsze niż jakiekolwiek urządzenie strumieniujące, SHIELD pozwoli na uruchomienie nowego oprogramowania Kodi z responsywnością i prędkością, jakich oczekiwałbyś od najbardziej zaawansowanego urządzenia strumieniującego. Oprócz tych dwóch nowych skórek także główna strona została przemodelowana i teraz, dzięki pomocy inteligentnych list odtwarzania, lepiej potrafi automatycznie pokazywać treści, jakimi jesteś zainteresowany.

Co więcej, obsługująca dotyk skórka „Estouchy” to świetne rozwiązanie dla użytkowników tabletu SHIELD!

Interfejs przeglądarkowy także został przemodelowany z wykorzystaniem, jak to określają, przeglądarkowego interfejsu użytkownika Chorus2. Ten nowy interfejs pozwala użytkownikom przeglądać treści i zarządzać odtwarzaniem na ich urządzeniach Kodi z poziomu komputera.

Rezygnacja z klasycznej telewizji stała się jeszcze prostsza

Oprogramowaniem Kodi 17 pozwoliło dokonać ogromnego skoku naprzód w zakresie oglądania programów telewizyjnych nadawanych standardowymi sposobami. Kodi obsługiwało już kanały telewizyjne i funkcje PVR, gdy sparowano je z tunerem, na przykład z rozwiązaniami HDHomeRun. Nowe ulepszenia interfejsu użytkownika czynią nawigację pośród nagranych programów lub wybranie swych ulubionych kanałów bezproblemowymi. Oglądanie programów na żywo i nagranych jest w oprogramowaniu Kodi jeszcze większą przyjemnością z urządzeniem SHIELD TV, ponieważ Kodi wykorzystuje sprzętowy dekoder MPEG-2 urządzenia SHIELD, aby zagwarantować że Twoje programy HD będą krystalicznie czyste i pozbawione przeskoków.

Ulepszona biblioteka muzyczna i obsługa dźwięku

W wersji 17.0 oprogramowania Kodi użytkownicy mogą łatwo skanować swe pliki muzyczne i wydobywać metadane, radykalnie usprawniając obsługę muzyki przez Kodi. Dodatkowo zespół Kodi dodał obsługę nastrojów, dając użytkownikom jeszcze więcej możliwości cieszenia się swą muzyką.

Ulepszona biblioteka muzyczna i obsługa dźwięku

Do wszystkich entuzjastów kina domowego: urządzenie SHIELD TV jest w pełni zgodne z rozszerzoną obsługą zaawansowanych strumieni audio przez Kodi. Jeżeli Twoje materiały wideo są zakodowane w formatach DTS, DTS-HD, DTS:X, Dolby TrueHD i Dolby ATMOS, to odtwarzając je z użyciem Kodi urządzenie SHIELD prześle te strumienie audio bezpośrednio do Twojego amplitunera AV.

Obsługiwana jest cała rodzina urządzeń SHIELD

Począwszy od wersji 17.0 oprogramowania Kodi, aktualizacje będą dostępne wyłącznie na nowoczesnych urządzeniach strumieniujących działających pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop lub wyższych. Można je uruchomić na każdym urządzeniu SHIELD, od przenośnego urządzenia SHIELD po tablet SHIELD K1, czego nie możemy powiedzieć o wielu innych dostępnych urządzeniach typu „Kodi box”. Oczywiście dzięki potędze układu Tegra X1 nowe urządzenie SHIELD TV to najbardziej zaawansowane urządzenie strumieniujące i najlepszy sprzęt typu „Kodi”. Najważniejsze jest to, że urządzenie SHIELD działa z oficjalną wersją oprogramowania Kodi, bezpośrednio ze sklepu Google Play. Nie będzie już więcej trzeba pobierać aplikacji z różnych stron internetowych czy zastanawiać się, czy Twoje urządzenie Kodi obsługuje najnowsze aktualizacje i ulepszenia. Kodi na urządzeniu SHIELD automatycznie zaktualizuje się do najnowszej i najlepszej wersji, zawsze gdy ta będzie dostępna.

Jeżeli więc jeszcze nie zainstalowałeś Kodi na swoim urządzeniu SHILED, możesz pobrać aplikację tutaj. A jeżeli miałeś już wcześniej zainstalowane Kodi, jest spora szansa że zaktualizuje się do czasu, gdy skończysz czytać ten wpis na blogu!

Sprzętowo akcelerowane wideo, ulepszony dźwięk dla audiofilów i automatyczne aktualizacje – jak na dłoni widać dlaczego Kodi 17 to najlepsze oprogramowanie dla urządzenia SHIELD TV.

Jeśli nie posiadacie jeszcze takiego sprzętu, kupcie urządzenie NVIDIA SHIELD TV już dziś.