new-kodi-17-krypton-app-pl
tomb-raider-on-shield-pl
Efekty haptyczne dostępne na urządzeniach SHIELD!


Uwaga wstrząsy!!! Efekty haptyczne dostępne na urządzeniach SHIELD!

By William O'Neal - Fri, Feb 24, 2017

Debiutujący wraz z premierą nowego urządzenia NVIDIA SHIELD TV, nowy kontroler SHIELD robił furorę oferując wsparcie funkcji "Rumble" w grach strumieniowanych za pośrednictwem technologii NVIDIA GameStream. Dziś z przyjemnością zapowiadamy wprowadzenie obsługi efektów haptycznych i wibracji w wybranych grach dostępnych w ramach usługi GeForce NOW*. Mnóstwo gier z kolekcji GeForce NOW zapewnia obecnie wsparcie dla funkcji "Rumble". Zachęcamy fanów urządzeń SHIELD do wypróbowania tej funkcji w takich tytułach, jak Tomb Raider, ABZÛ oraz LEGO Star Wars The Force Awakens.

Czym dokładnie jest technologia haptyczna?

Termin "haptyka" pochodzi od greckiego słowa "haptesthai", które oznacza po prostu "dotykać". W grach wideo termin ten był od dawna powszechny - od gier wyścigowych i strzelanek, po gry z gatunku bijatyk. Określane często jako efekt "Force Feedback" (wibracje), technologie haptyczne zapewniają graczom wrażenia dotykowe, które pozwalają im bardziej zanurzyć się w świecie gier. W przypadku gier wyścigowych, technologie te zapewniają graczom lepsze wyczucie na drodze. W strzelankach i bijatykach, efekty te stanowią kolejny bodziec, który informuje gracza, że został uderzony przez przeciwnika lub dostarcza informacji na temat otoczenia.

Dostępne w usłudze GeForce NOW gry zapewniające wsparcie dla efektów haptycznych

Poniżej znajduje się lista dostępnych w usłudze GeForce NOW gier, które zostały przetestowane i zweryfikowane pod kątem obsługi nowej funkcji. Oprócz wymienionych tytułów, wiele innych gier z kolekcji GeForce NOW może również zapewniać wsparcie dla funkcji "Rumble". Wypróbuj zatem nowe gry, bądź też odkryj na nowo ulubione tytuły z przeszłości i sprawdź, które naprawdę Tobą wstrząsną! Jeśli znajdziesz grę, która nie została wymieniona na poniższej liście, a zapewnia obsługę tej funkcji, daj nam o tym znać.

Jeśli nie posiadacie jeszcze takiego sprzętu, kupcie urządzenie NVIDIA SHIELD TV już dziś. Dla wszystkich użytkowników urządzeń SHIELD (2015), którzy chcieliby wypróbować efekty haptyczne w grach, nowy kontroler SHIELD dostępny jest jako oddzielne akcesorium kompatybilne z pierwszą wersją urządzenia.

*Nowy kontroler SHIELD jest niezbędny do obsługi efektów wibracyjnych w grach. Kontroler SHIELD (2015) nie zapewnia obsługi efektów wibracyjnych na urządzeniu SHIELD TV.