torment-tides-of-numenera-on-shield-pl
new-youtube-update-360-video-pl
Zapomnij o kablach dzięki aplikacji Plex na urządzeniu NVIDIA SHIELD


Zapomnij o kablach dzięki aplikacji Plex na urządzeniu NVIDIA SHIELD

By William O'Neal - Thu, Jun 1, 2017

Zmienia się sposób, w jaki oglądamy telewizję - miliony ludzi korzysta z telewizji transmitowanej metodą over-the-air (OTA) bez konieczności opłacania abonamentu za kablówkę, czy telewizję satelitarną. Użytkownicy określani mianem "cord cutters" korzystają z darmowego dostępu do kanałów telewizyjnych za pośrednictwem tunera i anteny. Do tej pory nie dysponowali jednak oprogramowaniem z atrakcyjnym interfejsem użytkownika.

Dziś zmienia się to za sprawą aktualizacji aplikacji Plex na urządzenia SHIELD, która zawiera funkcję Live TV (wersja beta) i DVR.

Plex to najlepsza aplikacja do "cord cuttingu"

Jeśli chodzi o zjawisko "cord cuttingu", aplikacja Plex to absolutny niezbędnik - dlatego zainstalowana jest fabrycznie na każdym urządzeniu SHIELD TV. Żaden użytkownik urządzenia SHIELD nie może zatem odpuścić dodatku Plex Pass w swoim arsenale.

Dzięki oferowanym przez aplikację Plex nowym możliwościom w zakresie telewizji, użytkownicy urządzeń SHIELD mają teraz możliwość oglądania i nagrywania bezpłatnych cyfrowych kanałów telewizyjnych przy użyciu anteny telewizyjnej i tunera USB lub tunera sieciowego. Programy telewizji internetowej można oglądać nawet w rozdzielczości 1080p z dźwiękiem przestrzennym 5.1.

Ponieważ urządzenie SHIELD TV jest kompatybilne z Plex Media Server, będziesz miał również możliwość nagrywania wszystkich swoich programów telewizyjnych, filmów i wydarzeń sportowych dzięki funkcji Plex DVR. Urządzenia SHIELD obsługują nośniki pamięci zewnętrznej, zatem niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzenia SHIELD 16 GB, czy też SHIELD Pro oferującego 500 GB pamięci wewnętrznej, będziesz gotowy do działania.

Oglądaj telewizję na żywo, nagrywaj przy użyciu DVR i odtwarzaj w dowolnym miejscu

Najnowsza wersja aplikacji Plex dla urządzeń SHIELD dodaje nie tylko możliwość oglądania telewizji na żywo oraz korzystania z funkcji DVR bezpośrednio na urządzeniach SHIELD ale również oferuje opcję zdalnego nagrywania tych treści. Oznacza to, że za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej lub urządzenia mobilnego będziesz mógł ustawić na urządzeniu SHIELD nagrywanie programów telewizyjnych. Odtwarzanie obsługiwane jest przez urządzenie SHIELD, zatem możesz oglądać swoje programy z dowolnego miejsca na świecie, na dowolnym urządzeniu kompatybilnym z aplikacją Plex.

Mówiąc krótko, SHIELD to jedyne urządzenie na świecie, które umożliwia Ci oglądanie telewizji na żywo, nagrywanie programów przy użyciu funkcji DVR oraz odtwarzanie ich w dowolnym miejscu. Ale koniec gadania! Pokażemy Ci jak wykorzystać wszystkie możliwości, jakie aplikacja Plex oferuje na urządzeniach SHIELD.

Zaczynamy od Plex Pass

Aby wykorzystać pełnię możliwości aplikacji Plex, musisz założyć konto Plex Pass (ceny subskrypcji zaczynają się od 3,99 GBP / miesiąc, można również wykupić dożywotni dostęp). Po wykupieniu subskrypcji Plex Pass będziesz mógł oglądać na żywo programy telewizyjne, filmy, wiadomości i wydarzenia sportowe oraz nagrywać je na urządzeniu SHIELD, a następnie odtwarzać w jakości HD na dowolnym urządzeniu, w dowolnym miejscu.

Aby oglądać telewizję na żywo, podłącz tuner cyfrowy i antenę

Po skonfigurowaniu usługi Plex Pass będą Ci potrzebne dwie rzeczy - tuner cyfrowy i antena. W naszej konfiguracji wykorzystaliśmy tuner USB WinTV-DualHD firmy Hauppauge. Ten podwójny tuner umożliwia Ci nagrywanie dwóch programów jednocześnie i działa po podłączeniu bezpośrednio do jednego z portów USB urządzenia SHIELD. Drugi koniec podłączamy do anteny.

Aplikacja Plex oferuje pełną ofertę kanałów telewizyjnych

Elektroniczny program telewizyjny (EPG) aplikacji Plex obsługuje kanały w całej Europie, obejmujące wiele głównych sieci, takich jak BBC, ITV, CBC, Telemundo, Univision i wiele innych.

Niezliczone opcje przechowywania danych

W świecie, w którym stale brakuje nam miejsca na naszych urządzeniach DVR, nieograniczona ilość miejsca na dane brzmi całkiem nieźle. Korzystając z funkcji DVR aplikacji Plex na urządzeniu SHIELD TV, masz do dyspozycji mnóstwo opcji przechowywania danych. Nagrania możesz zapisywać bezpośrednio w pamięci wewnętrznej urządzenia SHIELD (w tym również na nośniku USB skonfigurowanym jako pamięć wewnętrzna), na nośnikach pamięci zewnętrznej USB, a nawet na swoim dysku NAS o pojemności 24 TB, połączonym z urządzeniem SHIELD! Pamiętaj, że to Twoja przestrzeń dyskowa, więc nie obowiązują żadne ograniczenia czasowe!

Ciesz się swoją kolekcją multimedialną w dowolnym miejscu dzięki Plex Pass

Jedną z najciekawszych cech funkcji Plex DVR jest możliwość oglądania programów telewizyjnych w dowolnym miejscu (nawet za granicą!), na dowolnym urządzeniu dzięki oferowanej na urządzeniach SHIELD obsłudze transkodowania w jakości 1080p. Dzięki usłudze Plex Pass możesz nawet pobierać na urządzenie mobilne swoje ulubione programy telewizyjne i oglądać je w trybie offline. Funkcja DVR aplikacji Plex pozwala Ci w łatwy sposób wyszukiwać, konfigurować i organizować swoją kolekcję programów telewizyjnych.

Jeśli nie posiadacie jeszcze takiego sprzętu, koniecznie kupcie urządzenie NVIDIA SHIELD TV już dziś. Nie zapomnijcie również napisać do nas w serwisie Twitter i podzielić się z nami swoją opinią na temat oglądania telewizji na żywo na urządzeniu SHIELD.